fbpx

Katka Vavrová

jedinečné spoločenské šaty

V živote nie je žiadne stretnutie náhoda. A ak je to náhoda, tak potom je to náhoda, ktorá sa presne mala stať. I tak by sa dalo popísať moje stretnutie s bratislavskou  módnou dizajnérkou Katkou Vavrovou, ktorá navrhuje spoločenské šaty. Bez prvotného úmyslu rozšíriť ponuku spoločenských šiat mi ju „úplne náhodou“ predstavila moja veľmi dobrá kamarátka, ktorá dizajnovala môj svadobný salón Salon Isabell. Len medzi rečou spomenula, že Katka sa venuje tvorbe šiat a ja som spozornela. Už pri ukážke prvých návrhov, som vedela, že práve jej šaty chcem v salóne mať. Milá náhoda, ktorá nás nasmerovala tým správnym smerom. Katkine šaty dokonale zapadali do našej ponuky. Šaty, ktoré vyzerajú žensky no zároveň dávajú  žene pocit božskej krásy. Zaľúbiť sa do jej šiat je veľmi ľahké. V ten deň keď mi ich priniesla k nám do salónu,  som musela každé jedny vyskúšať. Bol to čistý sen.

Zachytiť božskú krásu každej jednej ženy a jednoduchým, sofistikovaným strihom vyzdvihnúť to, čo chceme vyzdvihnúť a schovať to, čo chceme schovať je hlavnou črtou všetkých jej navrhnutých šiat.  Pocit luxusu a výnimočnosti vám dá stopercentný prírodný hodváb alebo hodvábny zamat, s ktorým najčastejšie pracuje. Goddess style, i tak nazýva jej štýl okolie a ľudia z módnej branže. No a ktorá z nás by nechcela na významných akciách vyzerať a cítiť sa ako bohyňa, však?

Aktuálne u nás v svadobnom salóne Isabell nájdete šesť šiat z jej najnovšej kolekcie. Na svoje si prídu milovníčky jemných farieb i tie, ktoré milujú čierne a tmavé farby.

No a na záver pridávam 5 zaujímavostí o módnej dizajnérke Katke Vavrovej, aby ste mohli aj ju trošku bližšie spoznať.

1. Láska k móde ju sprevádza od detských čias. Už ako malá sa motala okolo točiacich sa sukní a neprestajne niečo vystrihovala a zošívala.

2. Keď nebola spokojná s aktuálnou ponukou šiat v obchode išla do babičkinej skrine a z vybraných vecí si urobila nové originálne módne kúsky.

3. Vyštudovala priemyselný dizajn a interiérový dizajn no samotnej tvorbe šiat sa v plnej miere venuje okolo dvoch rokov.

4. Len veľmi minimálne skoro vôbec pracuje s čipkou.

5. Katkinu tvorbu asi najviac zviditeľnila jej verná klientka Veronika Cífrová Ostrihoňová, ktorá si na svoj civilný sobáš nechala vytvoriť práve šaty od nej. V zlatých šatách z Katkinej dielne zažiarila Veronika  aj na svadbe Adely a Viktora Vincze.